Ako vybrať kvalitný autoservis? Poradíme vám.

Mnoho motoristov návštevu servisu považuje len za nutné zlo, a tak sa dôkladne nezamýšľa nad jeho výberom. Vozidlo preto často putuje do najbližšieho voľného servisu. Ak sa však chcete vyhnúť nemilým prekvapeniam, odporúčame vám výber servisu starostlivo zvážiť. Výberom správneho servisu môžete ušetriť značné množstvo peňazí, času ale aj nervov či predísť ďalším komplikáciám.

Dodržujte servisný interval

Návšteva servisu sa zvyčajne odporúča raz ročne, prípadne každých 30 000 najazdených kilometrov. Tento interval je potrebné skutočne dodržiavať, pretože je to ideálny spôsob ako uchovať auto v dobrej kondícii a vyhnúť sa prípadným problémom, ktoré môžu byť poriadne drahé. V súčasnosti sa však servisný interval výmeny motorového oleja pri nových benzínových či dieselových automobiloch predlžuje až na 50 000 kilometrov. Stanovenie intervalu vždy závisí od výrobcu automobilu. Výhodou dlhších intervalov je, že zákazník nemusí tak často navštevovať servis. Štatisticky majú dlhší interval pre výmenu motorového oleja práve dieselové motory.

Výber servisu je na vás

Ak je vaše vozidlo ešte stále v záruke, najvýhodnejšou možnosťou je navštevovať autorizovaný autoservis. To isté platí pri kúpe nového automobilu. Ak ho kupujete u autorizovaného predajcu, využívajte služby autorizovaného servisu. Samozrejme, nikto vás nemôže nútiť navštevovať autorizovaný servis, voľba je na vás.

Čo si myslí o výbere vhodného servisu Jaroslav Miškolci, štvornásobný účastník prestížnej Rally Dakar?

Ako správne vybrať

Medzi jednotlivými autoservismi je mnoho rozdielov a pri ich výbere by ste sa preto nemali riadiť len obecne známymi faktami či mýtami. Zamerajte sa preto najmä na odbornosť, slušnosť, kvalitu, rýchlosť a úroveň vybavenia daného servisu. Rovnako dôležitá je povesť.

„Asi najčastejšou chybou je, že si u svojich priateľov neoveríte kvalitu a povesť daného autoservisu. Pri spisovaní zákazkového listu nenahlásite všetky vaše poruchy, ktoré by ste mali aj prakticky predviesť, prípadne ukázať. Ideálne je, ak si dohodnete čas a cenu za opravu a v prípade, že by bolo potrebné vykonať na automobile niečo navyše, dohodnite si objednávku aj na ďalšie práce. Ak servis vykoná niečo nad rámec dohodnutej opravy, pochváľte ich. Prípadne ak budete mať cestu okolo, zastavte sa len tak na kus reči alebo dobrú kávu,“ dopĺňa Jaroslav Miškolci.

Pri výbere kvalitného autoservisu si vždy pozorne všímajte:

  • - recenzie a odporúčania
  • - čistotu a prostredie
  • - ponuku služieb
  • - vybavenie
  • - webové stránky

Partneri